Odszkodowania dla rolników w indyjskim stanie Haryana

Silne opady deszczu w 2011 roku zniszczyły duże połacie upraw pszenicy na polach stanu Haryana w północnych Indiach. W związku z tym władze stanowe zarządziły przeprowadzenie specjalnych badań w terenie mających na celu oszacowanie strat. Po dwóch latach oczekiwania poszkodowani rolnicy otrzymali koperty z czekami.
The Times of India dotarło do największych „szczęściarzy”, których 2,5 akrowe (1 akr to 0,4 ha) pole pszenicy znalazło się pod wodą dwa lata temu. Każdy z sześcioosobowej rodziny otrzymał od władz stanowych czek w wysokości 30 Rs (rupii). Inna, pięcioosobowa rodzina (1-dno akrowe pole) otrzymała po 6 Rs na głowę. Wielu rolników otrzymało czeki na kwotę 2 lub 3 Rs...
Co można kupić za 2 Rs w Indiach? W dużym mieście można za to zrobić jednostronną kserokopię o wymiarach strony A4. W małych miejscowościach koszt kserokopii jest wyższy. Mały kubek czaju (herbata z mlekiem) na ulicy kosztuje min. 6 Rs. Kilogram ryżu w sklepie kosztuje min. 35 Rs, 10 kilogramowy worek mąki pszennej typu Atta to wydatek min. 280 Rs.
 100 Rs to obecnie około 5,50 złotych.
Warto dodać, że aby zrealizować czek rolnicy powinni posiadać konto w banku. Ponieważ wielu z nich konta nie posiada, a na wsi banków zwykle nie ma...
 Nie trzeba dodawać, co rolnicy pomyśleli o władzach stanu Haryana...

Zdjęcie czeku opiewającego na kwotę 6 Rs, otrzymany przez jednego z farmerów w ramach odszkodowania za zniszczone zbiory.
 
Zdjęcie czeku opiewającego na sumę 6 Rs, otrzymany przez jednego z rolników w ramach odszkodowania za zniszczone zbiory

Pieszo przez Indie
Indie. Miliony zbuntowanych 

Related Posts

zniszczenie 5056865644230699451

Prześlij komentarz

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *